Wybierz kategorię
Mapa witryny Pomoc
print article

Jak przenieść 1&1 MyWebsite do innego operatora?

Przeniesienie strony utworzonej w kreatorze 1&1 MyWebsite do innego operatora (np. home.pl) nie będzie niestety możliwe.

Powinieneś jednak wykonać kopię zapasową swojej obecnej witryny utworzonej w naszym kreatorze (zachowując np. zdjęcia, filmy i treści), korzystając np. z aplikacji HTTrack.

W tym artykule pokażemy Ci, jak tego dokonać.

Zabezpiecz treści swojej strony internetowej, aby na nowo rozpocząć swój projekt internetowy w innym programie do tworzenia stron lub w systemie zarządzania treścią (CMS).

Treści (teksty i zdjęcia) swojej 1&1 MyWebsite możesz zapisać lokalnie na swoim komputerze za pomocą bezpłatnego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych HTTrack. Tej kopii zapasowej nie można zaimportować bezpośrednio do nowego projektu strony internetowej.

Krok 1
Pobierz bezpłatne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych HTTrack ze strony producenta.
Krok 2
Uruchom HTTrack i kliknij Dalej.
Krok 3
Przy Nazwa projektu i Projekt - kategoria wprowadź żądaną nazwę.
Krok 4
W opcji Katalog podstawowy wybierz katalog na swoim dysku twardym.
Krok 5
Wprowadź URL w pole tekstowe pod Adres strony w Sieci: (URL) i kliknij Dalej.

Wskazówka: skopiuj swój URL (adres internetowy) z paska adresu swojej przeglądarki, a następnie wklej go w pole tekstowe pod Adres strony w Sieci: (URL).

Krok 6
Kliknij Zakończ.

HTTrack rozpocznie automatycznie pobieranie poszczególnych stron i zapisze wszystkie treści i zdjęcia Twojej 1&1 MyWebsite.

Prosimy pamiętać w zależności od rozmiaru Twojej witryny oraz szybkości połączenia internetowego, zapisywanie kopii zapasowej może potrwać godzinę albo dłużej.

Kopię zapasową swojej strony znajdziesz w katalogu podanym w kroku 4 (np. C:\Moje strony).

Zwróć uwagę:
Niezależnie od wykonanej kopii bieżącej strony WWW, konieczne będzie utworzenie jej od nowa w narzędziu, które zaoferuje Ci nowy operator.